איך לנקות את מסכת הסיפאפ שלכם – המדריך המלא

אולי לא שמתם לב, אבל מסכת הסיפאפ שלכם צוברת לכלוך מדי לילה. אז למה בכלל צריך לנקות את מסכת הסיפאפ, איך כדאי לעשות זאת, וממה להיזהר? כל זאת ועוד, במדריך המלא.

אריכות ימים למסכה

אורך חיי המדף תלוי באופן ישיר בניקיון המסכה. מסכה נקייה ושמורה תישאר אתכם שנים רבות, תבטיח איטום טוב, ותשפר את חוויית הטיפול באופן כללי.

מה יקרה אם לא ננקה את המסכה?

אף אחד לא היה רוצה לישון עם מסכה מלוכלכת מדי לילה. בין אם מדובר בשמנים מהעור, לכלוכים מהסביבה, או חיידקים – הלכלוכים על המסכה יכולים ליצור גירוי בעור הפנים, ולהזיק לאיכות האוויר שאנו נושמים מדי לילה. במקרים מסוימים הם אפילו עלולים לגרום לפצעונים או אדמומיות. ניקוי המסכה הוא חלק בלתי נפרד משגרת השימוש בה, ויש להקפיד לנקות אותה בתדירות הנכונה.

כל כמה זמן יש לנקות את המסכה?

יש לנקות את המסכה כל יום, או לאחר השימוש במכשיר הסיפאפ. את כיסוי הראש לעומת זאת, תצטרכו לשטוף אחת לשבוע. שימו לב, להקפיד לבצע את הוראות הניקיון בצורה הטובה ביותר, על מנת לא להזיק למסכה, ולשמור על החומר.

ניקוי מסכת n20

מגבונים ייעודיים

קיימים מגבונים מיוחדים שניתן לרכוש, שמיועדים במיוחד לניקוי מסכת סיפאפ. המגבונים עשויים מכותנה, ויכולים לסייע לנקות את המסכה בקלות, מבלי להרתיח מים ולייבש את המסכה. עם זאת, המגבונים אינם מהווים תחליף לשטיפה המלאה.

איך לנקות את המסכה?

כל מסכה היא מקרה אחר, וההוראות המדויקות יופיעו בהוראות השימוש של המסכה. באופן כללי, תהליך הניקיון מורכב ממספר שלבים:

  • תחילה יש לפרק את המסכה, ולפרק את הכריות מהמסגרת.
  • לאחר מכן יש לשטוף את הרכיבים במים חמים – השתמשו במים בטמפרטורה של 30 מעלות, ושטפו את המסכה בסבון. אין צורך לקרצף את המסכה בחוזקה, כדי לא לפגוע בה. מספיק לשפשף אותה בעדינות. שימו לב להשתמש במי שמיועדים לשתייה.
  • תנו למסכה להתייבש באופן טבעי, אך לא בשמש חזקה.
  • ניתן להשתמש במברשת קטנה כדי לנקות את פתחי האוורור, החלקים המסתובבים.
  • שטפו ידנית את כיסוי הראש, הסרטים, והקפידו לייבש אותם היטב באור השמש.
  • לאחר הייבוש, בדקו שחלקי המסכה אכן נראים נקיים לעין, ולאחר מכן ניתן להרכיב את המסכה בחזרה.

זכרו, מסכת סיפאפ נקייה תבטיח חוויה רעננה יותר, איטום טוב יותר, וחיי מדף ארוכים.

עם מה לא כדאי לנקות את המסכה

אם תעקבו אחרי הוראות השימוש, תבטיחו שהמסכה תישאר במצב מצוין. עם זאת, קיימים מספר דברים שלא כדאי לכם להשתמש בהם – שמנים ארומטיים, אקונומיקה, אלכוהול, כלור ושלל חומרים כימיים החזקים. הסיבה היא, שהם עלולים לגרום לנזק למסכה, או להשאיר אדים רעילים שתשאפו במהלך הלילה.

חיטוי אנטי בקטריאלי

מטופלים רבים מעידים על הצורך לחטא את המסכה בחומרים אנטי בקטריאלי, אך אלה עלולים להזיק למסכה. כל עוד אתם היחידים שמשתמשים במסכה, שטיפה במים וסבון תספיק, ואין צורך בחומרי חיטוי כאלה ואחרים.

שמירה על ניקיון הפנים

לצד שמירה על מסכה נקייה, שימו לב שאתם משתמשים בסבון שיאזן את ה-PH של הפנים, כך שלא יהיו שמנוניות מדי או יבשות מדי.

זכרו, מסכת סיפאפ נקייה תבטיח חוויה רעננה יותר, איטום טוב יותר, וחיי מדף ארוכים.