מזרן אוויר לטיפול בפצעי לחץ

פצעי לחץ הם בעיה נפוצה לאנשים בעלי יכולת תנועה מוגבלת ומבלים זמן רב במיטה. הם יכולים להתפתח כאשר משקלו של האדם נשען על אותו אזור עור זמן רב מדי. פצעי הלחץ הנפוצים ביותר הם כיבים בעקבים, בישבן ובעצם העצה.

אילו סוגי מזרנים יש לטיפול בפצעי לחץ?

ישנם סוגים רבים של מזרונים המשמשים לטיפול בפצעי לחץ. אלה כוללים מזרני קצף, אוויר ומים. מזרון הקצף מורכב משכבת קצף וכיסוי כותנה. זהו סוג המזרן הפופולרי ביותר לטיפול בפצעי לחץ. ניתן להשתמש בו בכל תנוחה והוא מספק תמיכה למשקל הגוף של האדם מבלי ליצור נקודות לחץ על העור. מזרון האוויר מורכב משלפוחית גומי מתנפחת אשר מלאה באוויר או מים ומכוסה בכיסוי כותנה. מזרני אוויר משמשים בדרך כלל לטיפול בכיבים ברגליים התחתונות או בעקבים מכיוון שהם מספקים הקלה מנקודות לחץ וכן ריפוד לחלקים גרמיים כגון עצם העקב או עצם הקרסול.

כיצד מזרן לפצעי לחץ יכול לעזור?

על מנת לטפל בכיבים אלו, חשוב להבין מה גורם להם וכיצד ניתן למנוע אותם. הגורם החשוב ביותר במניעת פצעי לחץ הוא מיקום מחדש תכוף המסייע בפיזור שווה של המשקל על פני הגוף ומונע מהאזורים להידחס מדי. מזרון יכול לסייע במניעת התפתחות פצעי לחץ על ידי מתן תמיכה לגוף המטופל ומתן ריפוד מספיק כדי להפחית או להעלים לחץ על אזורים גרמיים בגוף ולשפר את זרימת הדם.

קלינטיקה חלוצי התעשיה 15, מפרץ חיפה, טלפון 1-599-555-200