ליווי רפואי

כשאנחנו שומעים על ליווי מקצועי של רופא, אנחנו מניחים מתוך הרגל, שהכוונה לכך שאם אנחנו עוברים סוג של טיפול במחלה, פציעה, חבלה או כל דבר אחר, אז התהליך מתבצע בעזרת ליווי של רופא. דבר סטנדרטי ומוכר.

אך יש צד נוסף שמתייחס לרעיון של ליווי רפואי והוא, כשאנחנו עוברים טיפול ביתי או במילים אחרות, כאשר אנחנו מתאשפזים בבית, אז אנחנו נהנים גם מליווי רפואי. לכאורה כל העניין נשמע סותר, אך זה לא כך, להיפך, עם הזמן זה הופך להיות יותר ויותר נפוץ במקרים מסוימים.

אנשים רבים בוחרים, מסיבות שונות, להשתמש באפשרות של אשפוז ביתי על פני אשפוז בבית חולים. זה נובע בין היתר מהעובדה שהם לא רוצים לשנות את שגרת חייהם, זה נובע מהעובדה שהם נמצאים במצב רפואי מסוים שלא יהיה נכון להעביר אותם לבית חולים או שזה לא יהיה משתלם ולכן הם בוחרים להשתמש באופציה של אשפוז ביתי, כמובן בהנחה והם יכולים להרשות לעצמם את זה מסיבות כלכליות וגם מבחינת התנאים בבית שלהם או בכל מקום אחר בו הם מבקשים להתאשפז.

על מנת שהם יקבלו את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר, לא מספיק שהם רק יתאשפזו עם כל המכשור והציוד הרפואי הנדרש, אלא הם צריכים גם ליהנות מליווי רפואי צמוד. ליווי זה אמור לעזור בתהליכי הטיפול, הפיקוח והבקרה עליהם ועל מצבם. במילים אחרות, הרופא אשר אחראי על הטיפול בהם, אמור להעניק להם את כל השירותים הנדרשים, כמו היו מאושפזים בבית חולים.

לפני שאנחנו נסביר מה בדיוק כולל ליווי רפואי, חשוב לומר, הליווי כולל בתוכו גם את החלק של האחיות והמטפלים. במקרים רבים, יהיה צורך שלא רק רופא ילווה את הטיפול אלא גם אחיות ומטפלים אשר ישגיחו על המאושפז וידאגו לספק לו את כל מה שהוא צריך במהלך הטיפול. כמובן שכל זה תלוי בשאלה, מה מצבו הרפואי ומה הן יכולותיו הכלכליות לממן סוג של טיפול כזה.

מה כולל ליווי רפואי

הליווי כולל מספר נדבכים. למשל, הוא כולל ביקור בבית ובדיקות שגרתיות על פי הצורך, הוא כולל בדיקות מעבדה, הוא כולל בדיקה מקיפה של המשתנים השונים שקשורים לאופי הטיפול על פי סוג הבעיה, הוא כולל ליווי ותמיכה במהלך הזמן על מנת שהמטופל ישתמש בצורה נכונה בציוד ובמכשור שעומד לרשותו ועוד.

צריך להדגיש נקודה נוספת משמעותית בהקשר זה, לפעמים כל התהליך של ליווי רפואי מסתכם רק בנקודה האחרונה. כלומר, אם מדובר במטופל שאיננו זקוק לביצוע בדיקות והוא פעיל לחלוטין אך הוא צריך להשתמש בציוד מסוים במהלך היום או בחלקו, הרי שייתכן מאוד שהליווי ממנו הוא ייהנה,   יכלול בעיקר תמיכה לצורך שימוש נכון בציוד ובמכשירים שעומדים לרשותו. זאת אומרת, שבהתחלה הוא יקבל שירות מלא ועם הזמן, משך זמן הטיפול יקטן, אך בכל פעם כשהוא יצטרך עזרה ותמיכה, אז הוא יקבל אותה.

כמובן, שאם אנחנו זקוקים לליווי רפואי ולשירות תמיכה, עלינו לוודא מי מעניק לנו אותה, באילו תנאים, מתי, לאורך כמה זמן וכן מה רמת המקצועיות שלו ומה מידת האחריות שהוא לוקח על עצמו.

בסופו של דבר, גם אם אנחנו בוחרים להתאשפז בבית, אנחנו זכאים לקבל את כל הטיפולים הנדרשים וברמה הטובה ביותר, על מנת שנוכל להחלים, להתאושש ולחזור לעצמנו כמה שיותר מהר. לכן חשוב שאנחנו נבחר בצוות מקצועי ומנוסה, צוות שאנחנו יכולים לסמוך עליו ולהיות בטוחים שהוא יעניק לנו את השירות הטוב ביותר עבורנו.

התקשרו אלינו כדי לשמוע על כל האפשרויות שקלינטיקה יכולים להציע לכם בנושא ליווי רפואי.